9 نوع دلیل وجود دارد که همه آنها می توانند باعث از بین رفتن بیل مکانیکی شوند

July 6, 2021
آخرین اخبار شرکت 9 نوع دلیل وجود دارد که همه آنها می توانند باعث از بین رفتن بیل مکانیکی شوند

به دلایل تعمیر و نگهداری یا بهره برداری، بسیاری از بیل مکانیکی های کاربران خطای انحراف راه رفتن را خواهند داشت.اگر در کار بیل مکانیکی با پدیده انحراف دویدن مواجه شدیم، چگونه می توان علت را پیدا کرد و از بین برد؟

1. حلقه آب بندی مفصل چرخشی مرکزی آسیب دیده است

مفصل دوار مرکزی از یک پوسته و یک سنبه تشکیل شده است.سنبه در قسمت پایین بدنه و پوسته در قسمت بالایی بدنه نصب می شود.سنبه با یک شیار حلقوی برابر با لوله ارائه شده است.روغن هیدرولیک از هسته شیر اصلی از سوراخ عمودی روی شفت هسته از طریق پوسته به سمت موتور جریان می یابد و پوسته با بدنه بالایی به چرخش ادامه می دهد.شیار روی شفت هسته همچنین می تواند دهانه روغن روی پوسته را صاف نگه دارد و روغن هیدرولیک می تواند آزادانه وارد و خارج از مفصل مرکزی شود.در صورت عدم تعویض به موقع فیلتر روغن هیدرولیک، می تواند منجر به باز شدن فیلتر در شیر بای پس شود، روغن هیدرولیک بدون فیلتر باعث می شود ناخالصی روغن به طور مستقیم به مرکز مفصل چرخان روی سطح بلغزد و باعث آسیب حلقه آب بندی آن شود، نوارهای ویدئویی بیل مکانیکی ناشی از فشار روغن نشت در یک طرف راه رفتن در هر دو طرف سرعت موتور متفاوت است، در نتیجه برای جلوگیری از سرگردانی است.روش حذف به این صورت است که روغن را روی مفصل چرخشی مرکزی تعویض کنید و همزمان روغن هیدرولیک و عنصر فیلتر را تعویض کنید.

 

2. خاک وارد شیر تعادل در جاده روغن ترمز دستی در کنار بیل مکانیکی می شود.

بیل مکانیکی پیاده‌روی در صورت وجود کثیفی، سوراخ‌های شیر تعادل را مسدود می‌کند، منجر به ترمز دستی نمی‌شود، که منجر به انحراف در راه رفتن می‌شود، این به این دلیل است که بیل مکانیکی نوارهای ویدئویی، روغن را از طریق سوراخ‌های سوپاپ بالانس به محفظه فنر سوپاپ بالانس فشار می‌دهد تا متعادل شود. هسته سوپاپ در حال حرکت است، روغن فشار نمی تواند از شیار شیر متعادل کننده وارد سیستم هیدرولیک شود.در نتیجه، نیروی ترمز توقف نمی تواند بلند شود و موتور راه رفتن نمی تواند بچرخد، بنابراین انحراف راه رفتن وجود خواهد داشت.روش حذف: شیر تعادل را بردارید و تمیز کنید، در جداسازی قطعات، بدون خاک به داخل.روغن هیدرولیک و عنصر فیلتر را که الزامات را برآورده می کند به طور منظم تعویض کنید.

 

3، نشت روغن دریچه ایمنی موتور راه رفتن

نشتی دریچه اطمینان موتور راهپیمایی منجر به فشار کم در سیستم می شود به طوری که چرخش موتور راهپیمایی کافی نیست و در نتیجه انحراف در حال اجرا می شود.روش حذف: شیر ایمنی موتور راه رفتن آسیب دیده را تعویض کنید.هنگام قضاوت، سوپاپ اطمینان موتورهای راه رفتن چپ و راست را می توان تغییر داد تا ببینید آیا راه رفتن معکوس منحرف شده است یا خیر.

 

4. کثیفی سوراخ کوچک K سوپاپ تعادل سیستم انتقال نهایی را مسدود می کند و در نتیجه ترمز دستی نمی تواند بلند شود.

هنگامی که بیل مکانیکی در حال راه رفتن است، اگر روغن فشار نتواند قرقره شیر تعادل را فشار دهد تا از سوراخ K در شیر تعادل حرکت کند، روغن فشار نمی تواند قدرت پارکینگ را از طریق شیار روی شیر تعادل بالا ببرد و منجر به چرخش طبیعی شود. موتور راه رفتن، که منجر به انحراف راه رفتن بیل مکانیکی می شود.روش حذف: جاده روغن را تمیز کنید و به جداسازی قطعات آینده توجه کنید تا از کثیف شدن چیزها جلوگیری کنید و روغن هیدرولیک و عنصر فیلتر را به موقع تعویض کنید.

 

5. قرقره شیر اصلی انحراف بیل مکانیکی از کار می افتد

اگر فنر در شیر اصلی نرم یا شکسته شود یا قرقره گیر کند، ممکن است باعث کاهش فشار روغن و انحراف در حال حرکت شود.هنگام بررسی، فشار جاده روغن شیر اصلی باید اندازه گیری شود و مقدار نرمال 30.5MPa است.اگر شیر اصلی آسیب دیده باشد، باید تعویض یا تعمیر شود.یک بار با بیل مکانیکی دوو DH220LC-V مواجه شدیم که از مسیر خارج می شد و نتیجه بازرسی ناشی از حلقه آسیب دریچه اصلی است.

 

6. شیر مکش روغن راه رفتن در سمت انحراف بیل مکانیکی آسیب دیده است.

شیر مکش بر روی سیلندر هیدرولیک و موتور دستگاه کار نصب می شود.عملکرد آن این است: هنگامی که سیلندر هیدرولیک یا اسب توسط ضربه بزرگ بیرونی، می تواند فشار بالای غیر طبیعی در سیلندر هیدرولیک یا موتور را حذف کند تا از لوله و سیلندر مربوطه در برابر آسیب محافظت شود.اگر شیر مکش روغن راهپیمایی آسیب ببیند و فنر در شیر نرم یا شکسته شود، فشار روغن در شیر اصلی راهپیمایی کاهش می‌یابد که منجر به ناکافی بودن نیروی محرکه موتور و ایجاد انحراف می‌شود.روش حذف: تعمیر یا تعویض شیر مکش.

 

7. درجه سفتی کاترپیلار متفاوت است

اگر بیل مکانیکی در حال راه رفتن باشد، سفتی مسیرهای سمت چپ و راست یکسان نیست، در هنگام راه رفتن نیز باعث انحراف دویدن می شود.رفع عیب: کره را به قسمت شل اضافه کنید تا مانند طرف دیگر سفت شود.

 

8. عملکرد پمپ روغن کاهش می یابد

هنگامی که بیل مکانیکی در یک خط مستقیم راه می رود، پیستون تنظیم کننده جریان پمپ یکی از پمپ ها در موقعیت خاصی گیر می کند یا به دلیل سایش جدی، نشتی داخلی، فشار سیستم تنها می تواند به 29.5mpa برسد، به طوری که سرعت موتور پیاده روی کند است و بیل مکانیکی خارج می شود.روش حذف: مجموعه پمپ هیدرولیک را از بیل مکانیکی خارج کنید، قطعات فرسوده را جایگزین کنید، رگولاتور را تعمیر کنید، روغن هیدرولیک و عنصر فیلتر را تعویض کنید.

 

9. فشار خروجی شیر متناسب راه رفتن در سمت انحراف بیل مکانیکی بسیار کم است.

شیر تناسبی می تواند فشار روغن کنترل مربوطه را با توجه به طول دسته عملیات برای کنترل سکته مغزی تولید کند، به طوری که شیر کنترل اصلی مقدار حرکت مربوطه را داشته باشد تا سرعت دستگاه کار را کنترل کند.در صورت عدم امکان تعویض کارتریج فیلتر، به موقع ممکن است منجر به انسداد در عنصر فیلتر شود، دریچه بای پس فیلتر روغن باز شود، روغن هیدرولیک کثیف در صورت فیلتر نشده مستقیماً وارد مدار شیر متناسب می شود، منجر به شیر کشویی می شود. در داخل شیر گیر کرده، روغن کنترل نمی تواند شیر تناسبی چرخشی انحراف بیل مکانیکی باشد تا در یک طرف شیر کنترل اصلی، در راه رفتن سرگردان باشد.در این مرحله فشار شیر تناسبی (3.3mpa) را بررسی کنید.

روش حذف: بدنه شیر و مدار روغن را قبل از فاز تمیز کنید، روغن هیدرولیک و عنصر فیلتر را تعویض کنید.

 

بیل مکانیکی باید روغن هیدرولیک واجد شرایط را مطابق با الزامات کتابچه راهنمای استفاده انتخاب کند، به حفظ تمیزی روغن هیدرولیک توجه کند، هنگام تعویض روغن از آلودگی جلوگیری کند.در عین حال، روغن هیدرولیک و عنصر فیلتر باید طبق مقررات به موقع تعویض شوند، فقط به این ترتیب برای اطمینان از خرابی کمتر بیل مکانیکی، طول عمر آن افزایش می یابد.